FESTIVAL

 

 Juuli2023 
ETKNRLP
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
08.07

Omari küün, kell 19.30

NAISSAAR 2023. Naised dźässis: KADRI VOORAND

Kadri Voorand, Mihkel Mälgand ja Raul Ojamaa

Teie ette astub Kadri Voorand koos armastatud Mihkel Mälgandi ja Raul Ojamaaga. Sel õhtul kuulete Voorandi parimaid palasid, millest lõviosa moodustab materjal uuelt albumilt. Muusika on voorandilikult ehe, päriseluline ja tunneteküllane. Kõlama saavad heakõlalised laulud, mida saadab vabalennuline esitus, tundlik kokkumäng ning mõnusat õhulisust lisavad elektroonilised efektid. Stiililisi piire endale ei seata, kokku sulatatakse popi, folgi, džässi ja isegi roki elemente. Esile pääsevad emotsioon ja omapärased tekstid.

Särav Kadri Voorand on mitmekülgne vokalist, pianist ja helilooja, kelle kirglik esitus on pälvinud palju heakskiitu nii kodu- kui ka välismaal. Tema suhtumine loomingusse on märgatavalt vaba, nii on ta aastate lõikes lubanud endale aina uusi žanrilisi suundi ja kollektiive. Ta on soleerinud paljude muusikutega nii Eestis kui ka välismaal ning produtseerinud peale arvukate koostööalbumite ka ise seitse albumit, millest nelja on tunnustatud Eesti Muusikaauhindadel oma kategooria aasta parimaks, sh maineka Saksamaa plaadifirma ACT välja antud “In Duo with Mihkel Mälgand”. Kontserdireisid on teda viinud esinema festivalidele üle maailma, sh Pori Jazz, Jazz Baltica, EFG London Jazz Festival, Cheltenham Jazz Festival, Tampere Jazz Happening, Bejing Nine Gates Jazz Festival jt. 2020. aastal kuulutas ERR Voorandi aasta muusikuks ning 2019. aastal pälvis ta presidendi noore kultuuritegija preemia. 2017. aastal pärjati ta Eesti Muusikaauhindadel aasta naisartisti tiitliga.

Sel kontserdil astub Voorand üles koos Mihkel Mälgandi ja Raul Ojamaaga. Voorandi pikaaegne duopartner Mihkel Mälgand on üks muusikaliselt aktiivsemaid bassiste Eestis. Peale Voorandi on ta teinud koostööd paljude koosseisudega, sh Estonian Dream Big Band, New Wind Jazz Orchestra, Sven Grünberg Group, Tõnis Mägi, John Scofield, Randy Brecker, Bob Mintzer, Frank Foster, Kurt Elling, John Riley, Dean Brown, Dee Dee Bridgewater, Deborah Brown jt. Mälgand pälvis silmapaistva loomingulise tegevuse eest 2019. aastal Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia. 

Raul Ojamaa on kitarrist, produtsent ja laulukirjutaja, kes on aktiivne mitmes bändis (Miljardid, Ines, nublu, Küttebänd) ja projektis (Kristjan Järvi “Meelte videvik”). Paljude koostööde kõrval paneb ta praegu oma peamise energia sooloprojekti, milles ühendab kitarrimängu ja elektroonilise muusika.

Piletid