eng

FESTIVAL

 

 Juuli2018 
ETKNRLP
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
09.09

Niguliste kirik, Tallinn, kell 21

PÄRDI PÄEVAD 2018: CREATING GODS muusikaline lavateos

Idee autor: Mingo Rajandi

Muusika: Mingo Rajandi

Tekstid: Fernando Pessoa

Kunstnik: Kristjan Suits

Koreograaf: Oksana Tralla

Helirežii: Haar Tammik

Koosseis:

Shane O'Reilly - näitleja, vokaal (Iirimaa)

Seán Mac Erlaine - klarnet, elektroonika, vokaal (Iirimaa)

Mingo Rajandi - kontrabass, elektroonika, kannel

Ahto Abner - vibrafon, löökpillid, elektroonika

“Creating Gods” on interdistsiplinaarne lavateos, mis toetub ikoonilise portugali luuletaja ja mõtleja Fernando Pessoa tekstidele ning Mingo Rajandi muusikale. Teose kontseptsioon pärineb samuti Mingo Rajandilt, kuid dramaturgilised lahendused ja lavastuslik esteetika sünnivad trupi ühise loominguna.

Sõnaline osa on inglise keeles, kuid materjal pole keeleliselt keeruline ning mõistmist toetavad muusika ja visuaal.

Teose “Creating Gods” peateema on inimese suhe Jumala(te)sse ning läbi selle vaatevinkli ka teistesse inimestesse. Pessoa mitmekihtne, kuid lihtsalt haaratav poeesia laseb teemale mitmest küljest läheneda ning erinevaid alltekste leida.  

Usk ning selle atribuudid, inimlikkus vs jumalikkus, õige ja kuri, reaalsus ja kujutlus, siin- ja sealpoolsus - nende laiade teemadega tegeldakse teoses läbi ühe inimese jahmatava unenäo.

Aina ahtamaks jäävas maailmas põrkuvad oma erinevate, sageli vastandlike maailmavaadete ainuõigsuses veendunud inimesed igapäevaselt, ideoloogilised pinged näivad samaaegselt argised ja lahendamatud. Ehkki mitmekultuurilisusele püütakse leida lahendusi nii riiklikel kui ka regionaalsetel tasanditel, on oluline tegeleda nende küsimustega alati ka individuaalsel tasemel.

“Creating Gods” ei otsi ammendavaid vastuseid, eesmärk on paremini mõista ennast ning seeläbi ka teisi. Mõistmisest aga algab kaastunne.

Mingo Rajandi  koostöö Seán Mac Erlaine'i ja Shane O'Reilly'ga algas 2016. aastal, mil iirlased olid külalisteks Avarus Ensemble'i Iirimaa iseseisvuse sajandale sünnipäevale pühendatud kontserdil “The Cap and Bells”.

Multiinstrumentalist Seán Mac Erlaine on üks iiri tuntumaid muusikuid, kes oma laia ampluaa ning isikupärase helikeelega tegutseb mitmetes koosseisudes ning annab regulaarselt kontserte üle maailma.

Shane O'Reilly on iiri noorema põlvkonna hinnatumaid näitlejaid, kes töötab olulisemates teatrites Iirimaal ning osaleb paljudes rahvusvahelistes projektides.

Ahto Abner on üks eesti tunnustatumaid löökpillimängijaid, kelle täpsus ja tundlikkus instrumentalistina, avatud meel ja kirglik lavaline kohalolek on andnud suure panuse paljude eesti muusikute loomingusse.

Mingo Rajandi on helilooja, kontrabassimängija ning mitmete ansamblite juht, kelle äratuntavalt isikupärane ning erinevaid stiile sünteesiv helikeel kõlab viimasel ajal aina enam lisaks kontserdilavadele ka multidistsiplinaarsetes loomevormides.  

Nargenfestivali poolt Mingo Rajandilt tellitud teos Pärdi päevadele.

AINULT NELI KORDA! 

6., 7., 8., 9. septembril 2018 Niguliste kirikus